מאורר | מזגן נייד | מצנן | א. מערכות
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

קצב תחלופת האוויר והיעדרות במשרדים ובתי ספר – סיכום מחקרים

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> כללי >> קצב תחלופת האוויר והיעדרות במשרדים ובתי ספר – סיכום מחקרים
קצב תחלופת האוויר והיעדרות במשרדים ובתי ספר – סיכום מחקרים
 
במאמר זה נפרט לגבי שלושה מחקרים שבדקו את הזיקה בין קצב תחלופת האוויר ושיעורי היעדרות במשרדים ובתי ספר; שני מחקרים נערכו במשרדים, ומחקר אחד נערך בכיתות בתי"ס יסודי.
 
שני המחקרים הגדולים - אחד שנערך ב-40 משרדים  והשני ב-434 כיתות- העריכו את שיעור ההיעדרות במשך תקופה של שנה שלמה:
● במחקר גדול אחד – שנערך במשרד, נרשמה ירידה של 35% בהיעדרות קצרת מועד יוחסה להכפלת קצב תחלופת האוויר מ-25 ל-50cfm לנפש כאשר נתון זה תואם לירידה של 1.4% בהיעדרות לעליה של 1cfm לנפש בקצב תחלופת האוויר.
● המחקר השני שנערך בבניין משרדים לא מצא זיקה בין חופשות מחלה עם ריכוזי פחמן דו-חמצני כמצביעים על קצב תחלופת האוויר-  אולם, מחקר זה כלל רק שני בניינים ותקופות ניסוי שלא השתלבו במחזור השנתי של הופעת מחלות הנשימה.
● במחקר שנערך בכיתת הלימוד לכל ירידה של 100ppm בהפרשים בין ריכוזי פחמן דו-חמצני בחוץ ובפנים נרשמה ירידה יחסית של 1% עד 2% בשיעור ההיעדרויות. בהתחשב ביחס בין ריכוזי פחמן דו-חמצני וקצב תחלופת האוויר, עבור כל עלייה של 1cfm בקצב תחלופת האוויר לנפש הוערך כי הירידה היחסית בשיעורי ההיעדרות נעה בין 0.5% ל-2.0%. יחס זה תקף לטווח קצב תחלופת האוויר הנע בין 5 עד 30 cfm/לנפש ואין ליישמו לטווחים החורגים מנתונים אלה. נתונים הנוגעים לקצב תחלופת האוויר ושיעורי היעדרות הינם מוגבלים מאוד.
סיכום הנתונים – תחלופת אויר כפתרון להיעדרויות מהמשרד – ותפוקה גבוהה יותר!
 לסיכום, הנתונים הזמינים המוגבלים מצביעים על כך כי ניתן להגיע לירידות מתונות בשיעורי ההיעדרות ע"י העלאה של קצב תחלופת האוויר. הירידות החזויות בשיעורי ההיעדרות במשרדים גדולות מספיק בכדי להיות משמעותיות מבחינה כלכלית (ראו את החלק באתר הנוגע להשפעות של סביבות עבודה על ביצועים ותפוקות של בני אדם). בכמה מחוזות של בתי ספר, הכנסות ממקורות ממשלתיים קשורות לימי הנוכחות של התלמידים; לפיכך, קצב תחלופת אוויר גבוה יותר עשוי להגדיל את ההכנסות של בתי הספר המחוזיים. 
 
בעל עסק? הורה? מחנך? במידה ותרצו להקטין את כמויות ההיעדרויות ולהגדיל את כמות ההכנסות, במידה ותרצו לנסות חשיבה חכמה ו"מחוץ לקופסא", צרו קשר עוד היום ונשמח לייעץ לכם ולהעניק לכם פתרונות להעלאת תחלופת האוויר ולתפוקה גבוהה יותר!


נכתב על ע"י יונתן.ר מנהל מוצר א.מערכות
טל: 1599597779 פקס: 1599597770 נייד: 0508330888 צור קשר Email 
א.מערכות - השכרה ומכירה של מזגנים ניידים תנורים חימום מאוררים ועוד

 

לייבסיטי - בניית אתרים