א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - פריט חובה בכל אתר בניה – מכשירי חימום אוויר ניידים
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

פריט חובה בכל אתר בניה – מכשירי חימום אוויר ניידים

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> סולר >> פריט חובה בכל אתר בניה – מכשירי חימום אוויר ניידים

פריט חובה בכל אתר בניה – מכשירי חימום אוויר ניידים


מכשירי חימום אוויר ניידים הינם הדרך הבטוחה לחימום מהיר של חללים וחדרים שונים. כאשר פתרונות חימום אחרים לא עומדים במשימה או כאשר התנאים הנתונים לא מאפשרים את שימושם, מכשירים אלו יבצעו את המשימה. ניתן להשתמש בהם בחללים סגורים ובשטח פתוח.

קטנים, קלים לשימוש, קלים להפעלה ומעל הכול, ניידים – תכונות אלו הופכות את המכשיר לפיתרון קוסם עבור אנשי מקצוע בענף הבנייה, החקלאות והתעשייה, כמו גם אנשי מקצוע עצמאיים. ללא קשר למצב ולתנאי העבודה, קיצוניים ככל שיהיו, תמיד ניתן למצוא את מכשיר החימום אשר יתאים למשימה. קיים מבחר רב של דגמים מהם ניתן לבחור היות וישנם דגמים חשמליים, מונעים בדלק, סולר ומכשירי LPG המונעים בגז. עובדה זו נותנת את החופש לבחור במכשיר המתאים ביותר לצרכים ולתנאי העבודה.

מכשירי חימום ניידים ניתנים לחלוקה לאלו המיועדים לחימום אזורי עבודה גדולים, באתרי בנייה, עבודות בכביש, חניוני רכבים וכדומה, ולאלו המיועדים לעבודות בחלל בית, בית דירות או מתקנים ציבוריים. העובדה כי ניתן להפעיל מכשירים אלו בזמן קצר וכי הם כמעט תמיד מוכנים לפעילות הינה יתרון ענק. הימצאותם גם מבטלת את הצורך להתקין פתרונות חימום יקרים אחרים.
 
         
קטגוריית מכשיר מכשירי חימום ישיר בדלק מכשירי חימום עקיף בדלק מכשירי חימום LPG בגז מכשירי חימום חשמליים
דגמים BM2 GD BM2 EC Munsters Sial Kid Munsters Sial Kid
קיבולת (בהתאם לדגם) 110 - 10 kW 220 - 20 kW 96 - 11 kW 22 - 2 kW
מקור אנרגיה סולר סולר פרופן, בוטן חשמל
שימושים אפשריים אתרי בנייה, עבודות שטח, חימום וייבוש בניינים מאווררים חימום וייבוש מבנים גדולים ובינוניים וחדרים סגורים חימום חללים קטנים ומאווררים חימום אזורי עבודה בזמן עבודות גימור, ייבוש צבע וטיח
מאפיינים מבנה חזק ואמיד, בקרת מצת אלקטרוני, מיכל דלק מובנה מסוגל לעבוד גם בתנאי קיצון, מבנה חזק ואמיד, זרימת אוויר גדולה חומת חימום ניתנת לכיוון, המעטפת לא מתחממת, קל לשימוש מקור חימום זמין, ללא פליטת גזים, ריח, לחות, 100% יעילות
יתרונות נוספים ניתן לחיבור לתרמוסטט, זרימת אוויר גדולה יכולת להתחבר לצינורות לניתוב אוויר ניתן לחיבור לתרמוסטט (בדגמי E בלבד) שקט, בעל תרמוסטט מובנה
אביזרים נלווים תרמוסטט, גלגלים עבור דגמים קטנים, מחמם דלק צינור אוויר גמיש, מחמם דלק, תרמוסטט ערכת חיבור למיכל גז תרמוסטט (לחיבור בדגמי E בלבד) טרמוסטט מכני
מחיר בשוק החל מ 3900 ש"ח החל מ 7000 ש"ח החל מ 2690 ש"ח החל מ 990 ש"ח
טבלה א' – השוואה בין דגמי מכשירי חימום ניידים שונים (מפרט טכני מלא ניתן למצא באתר https://www.hcsystem.co.il)

 

מכשירי חימום הפועלים על דלק


מכשירי חימום אוויר הפועלים על בסיס דלקים או סולר הינם בין המכשירים הפופולאריים ביותר בשימוש באתרי בנייה לייבוש בניינים, חימום חללים סגורים או אפילו כאמצעי להפשרת מכונות בחורף. עמידותם לקור, יעילות ושרידות גבוהים הופכים אותם לבחירה המושלמת לענף הבנייה, כמו גם לענפים אחרים.
       
מכשירי חימום אוויר הפועלים על דלק יכולים לעבוד במנגנון חימום ישיר או עקיף. בזמן שרשימת המכשירים עשויה להיות ארוכה, מוצרים בעלי מנגנון חימום עקיף הינם בעלי ביצועים גבוהים ביותר בחללים סגורים, היכן שאנשים עובדים ואפשרויות האוורור מועטות. תודות למנגנון החלפת החום שלו, מכשיר החימום מייצר אוויר הנקי ב-100% בעוד שפעולת המאוורר מבטיחה סרקולציית אוויר וחימום שווה של החלל. היכולת לחבר צינורות אוורור גמישים הינו יתרון נוסף. המכשיר יכול אז להיות מותקן מחוץ לחלל העבודה בזמן שהאוויר המחומם מנותב פנימה בעזרת צינורות עמידים לחום. סוגים אלה של מכשירי חימום נמצאים בשימוש בדרך כלל בחימום של אוהלי עבודה בצידי אתרי עבודות בכביש, עבודות צנרת, וכדומה.

מצד שני, מכשירי חימום אוויר בעלי מנגנון חימום ישיר הינם בעלי ביצועים טובים יותר באתרי בנייה, כלומר כזרזים של תהליך התייבשות הבטון. למרות זאת, עליכם לזכור כי למכשירים אלו אין מנגנון החלפת חום כך שניתן להשתמש בהם באזורים מאווררים היטב או בשטח פתוח בלבד.

רוב מכשירי חימום האוויר יכולים להיות מחוברים למנגנון תרמוסטט על מנת לייעל את פעילותם. כמון כן המכשירים מצוידים בגלגלים ובידית נשיאה נוחה המקלים על תהליך השינוע שלהם. המכשירים בעלי זרימת אוויר גבוהה המאפשרת חימום מהיר ויעיל של כל אתר בניה או סביבת עבודה. מכשיר החימום הקטן ביותר הינו בעל מנגנון חימום ישיר עם מהירות הזרמת אוויר של 120 m3/h ויותר, בזמן שרוב מכשירי חימום האוויר הגדולים הפועלים עם מנגנון חלופת חום יכולים להגיע לביצועים של 12 500 m3/h. צריכת הדלק יחסית נמוכה – כלומר, בסביבות 3.7 kg/h עבור 44 kW במכשיר חימום מדגם Munters EC55 . פרמטרים אלו עשויים כמובן להשתנות בהתאם לצורכי היצרן ותהליך ההרכבה.


מכשירי חימום בגז LPG


מכשירי חימום הפועלים בגז מצויים גם כן בשימוש נרחב באתרי בנייה. מבוצע בהם שימוש כאשר היווצרות אדים נדרשת (כמו לדוגמה בתהליך ייבוש טיח) מלבד ייצור אוויר חם. יש צורך לציין כי מכשירים אלו ניתנים לשימוש רק כאשר אמצעי אוורור נאותים קיימים וכאשר אין אנשים העובדים בחלל החדרים המחוממים. מכשירים אלו עובדים בצורה הטובה ביותר במבנים קטנים והם יחסית יקרים לשימוש. הם ניתנים לנשיאה, משמע הם בעלי ניידות גבוהה וקלים לשימוש. שיפורים נוספים ניתנים לשימוש גם כן, שיפורים דוגמת דגמים בעלי מצת אלקטרוני אשר יכול להיות מחובר לתרמוסטט. חיבור למיכל גז יבטל את הצורך בהחלפת מיכלי גז ריקים.
     

מכשירי חימום חשמליים


מכשירי חימום אוויר חשמליים יכולים להיות בשימוש באותה מידה כמקור חימום מתמשך במהלך עבודות שיפוץ. הם מהווים פיתרון מצוין עבור חדרים קטנים הדורשים חימום זמני בלבד או כאמצעי חימום בזמן ביצוע עבודות גימור אחרונות. המכשירים מומלצים במיוחד לביצוע עבודות צביעה, טיח וריצוף, היות וניתן להעביר אותם בקלות והיות והם מספקים חימום מהיר ויעיל. מספר דגמים בעלי מפרט שונה זמינים לבחירה, עובדה העוזרת לבחור את המכשיר בעל המאפיינים התואמים בצורה הטובה ביותר את דרישות העבודה.

מספר יתרונות למכשירי חימום אלו הוא היותם שקטים, בעלי פעולה נקייה ללא פליטת גזים או מזהמים. קיים גם דגם המאפשר חיבור צינור גמיש להפצת אוויר חם, עובדה המבדילה אותו בצורה ניכרת משאר הדגמים החשמליים. אנשים מסוימים יותר מעלויות התפעול הגבוהות של מכשירים מסוג זה, אך פעולתם היעילה והנוחה ללא צורכי התקנה עשויה לשמש כטיעון מאזן לחסרונות אלו.
     

בחרו במכשיר המתאים


לפני שאתם מחליטים על סוג מכשיר החימום התואם את הצרכים שלכם, דרישת צריכת האנרגיה המינימאלית חייבת להיקבע. נפח החדר המחומם (V) חייב להילקח בחשבון, כמו גם הפרש הטמפרטורה אותו צריך המכשיר להשיג () והבידוד התרמי היעיל, אשר משתנה בהתאם לסוג העבודה וסוג הבידוד הקיים (K). דישות צריכת האנרגיה מחושבות בעזרת הנוסחה הבאה:

לאחר שדרישת האנרגיה חושבה, ניתן לבחור במכשיר חימום האוויר הנדרש בהתאם לייעוד השימוש שלו, סוג הדלק בשימוש, יעילות, עלות קניה או פרמטרים אחרים. למרות זאת, עליכם תמיד לזכור לאוורר את החדר המחומם בעת שימוש במכשירי חימום אוויר.

המרת יחידות חימום

  • 1 kW = 860 kcal/h
  • 1 kcal/h = 3,97 Btu/h
  • 1 kW = 3412 Btu/h
  • 1 Btu/h = 0,252 kcal/h
מאמר זה נכתב ע"י יונתן רבה בעל ניסיון וידע רב בתחום החימום והקירור לחברות מפעלים גני אירועים ועוד... יתרה מכך החברה גם משכירה ומשווקת את מוצריה בעסקאות ליסינג לתקופות קצרות וארוכות במחיר לכל כיס. טלפון 0508330888 בקרו באתרינו החדש : https://www.hcsystem.co.il
לייבסיטי - בניית אתרים