מזגן נייד | מזגן אוויר נייד - א. מערכות
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

מזגני אוויר ניידים רגע לפני רכישה או השכרה

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מזגנים ניידים >> מזגני אוויר ניידים רגע לפני רכישה או השכרה

בגלל שמזגני אוויר ניידים הם קטנים, ניידים וחסכוניים באנרגיה ודורשים מעט מאוד התקנה, קל לראות מדוע הם פתרון קירור נייד אידיאלי במקרים בהם מערכות מיזוג אוויר מסורתיות אינם מעשיות או יקרות מידי להתקנה. למרות שהם עדיין דורשות צינור פליטה שחייב להיות מאוורר, מזגני אוויר ניידים, ניידים במובן שאינם דורשים התקנה קבועה, דבר שהופך אותם לאידיאלים לבתים, דירות או משרדים.
בזמן שהרבה לקוחות מבינים שדירוג BTU (ראשי תיבות British Thermal Unit יחידות תרמיות בריטיות מציין יחידת מידה לחום ואנרגיה הדרושה לחימום) של מזגני אוויר ניידים חשוב, ישנם כמה מאפיינים נוספים שאינך מודע להם ויש להביאם בחשבון. הרבה מזגני אוויר ניידים בעלי מאפיינים מתקדמים כמו טכנולוגיית אידוי אוטומטית, שעוני עצר, ואפילו מחממים מובנים. להלן כמה מאפיינים שעליך לשים לב אליהם לפני רכישת מזגן נייד:
דרישות BTU
אחד הדברים האשונים שתשים לב אליהם כאשר אתה קונה מזגן נייד הוא המונח BTU או יחידות תרמיות בריטיות, לכל מזגן יש מספר ליכולת קירור הנע בין 5,000 ל 30,000 BTU, ככל שערך ה BTU גבוה יותר, כך מזגן האוויר חזק יותר. אולם, שים לב שקניית מזגן בעל ערך BTU שגוי עבור האזור אותו תרצה לקרר יגרום לבעיה ביעילות הקירור, כיוון שמזגן חזק מידי יפסיק את מחזור הקירור מהר מידי ולא יוציא את הלחות מהאוויר בחדר בצורה טובה, בדומה, מזגן נייד עם דירוג BTU נמוך מידי לא יקרר טוב. כדי למצוא במדויק כמה BTU זקוק החדר מצ"ב טבלת המרה:

גודל חדר
מטר מרובע
BTU מומלץ
14
עד 5.400 BTU
19
6,000 BTU
32
8,000 BTU
37
9,000 BTU
42
10,000 BTU
51
12,000 BTU
70
14,500 BTU
79
16,000 BTU
93
18,000 BTU
130
24,000 BTU
141
28,000 BTU
149
 
32,000 BTU

דירוג EER
פירוש EER יחס יעילות באנרגיה, זהו מספר נוסף שנעשה בו שימוש נפוץ בענף מזגני האוויר הניידים. למעשה, דירוג EER גבוה עדיף כיוון שפירוש הדבר שעלויות תפעול היחידה נמוכות. מזגני אוויר ניידים בעלי EER שבדרך כלל נע בין 8 ל 11, ככל ש EER גבוה יותר, עלות מזגן האוויר תהיה גבוה יותר. לכן אם אתה מתכנן להפעיל את מזגן האוויר שלך באופן קבוע, יהיה שווה לך לקנות יחידה בעלת EER גבוה.

דרישות ניקוז
שקול האם אכפת לך לרוקן דלי ניקוז של מזגן נייד מספר פעמים ביום או האם אתה מעדיף יחידה שיכולה לבצע ניקוז באופן מתמשך. כמו כן האם אתה מוכן לשלם מעט יותר, ישנם מזגני אוויר ניידים הפולטים את המים המעובים דרך צינור פליטה, בכך מבטלים את הצורך בכל סוג של ניקוז, כמו NewAir AC 12000E.

רמת רעש
הרבה מזגני אוויר ניידים כיום שקטים יחסית, אבל אם אתה מודאג מרמת הרעש, שים לב לדירוג הדציבלים. ככל שהדציבל גבוה, היחידה מרעישה יותר. כדי לקבל רעיון בסיס לגבי דירוג דציבלים, התייחס לטבלה הבאה:

מקור
רמת עוצמה בדציבלים DB
לחישה
20
New Air ACP -1000E  מזגן נייד
>54
שיחה רגילה
60
וואקום
80
תזמורת גדולה
98
המראת מטוס קרב
 
140

יציאת אוויר
כמעט כל מזגני האוויר הניידים יהיו לפחות בעלי שתי מהירויות לזרימת אוויר, אבל אתה תרצה כיוון נוסף להגברת הגיוון של היחידה. שים לב ל CFM של היחידה ( רגל מרובע לדקה ) , כיוון שזו מידת נפח זרימת האוויר, CFM גבוה יותר פירושו יותר זרימת אוויר.

סינון אוויר
האוויר הנמצא בתוך מבנה לעיתים קרובות גרוע מהאוויר שבחוץ, כדי לטפל בבעיה זו, רוב יצרני מזגני האוויר הניידים יכללו סוג של מסנן אוויר. אולם להגנה נוספת, כמה ממזגני האוויר הניידים המתקדמים יותר כוללים מטהר אוויר מובנה יחד עם מינן ופחמן פעיל לנטרול ריחות וגזים.
טווח טמפרטורה והרחבה
אם אתה גר באקלים חם במיוחד מזגני אוויר ניידים המכסים פחות מ 20 מעלות אינם מספיקים . כמו כן חפש הרחבת טמפרטורה, וודא שמזגן האוויר הנייד שבחרת יכול להרחיב במדרגות של מעלה עד 2 מעלות, כיוון שהדבר יאפשר לך דיוק רב יותר וימנע בזבוז חשמל.

שעון עצר Timer
מזגני אוויר ניידים עם שעוני עצר, כמו Sleus LX 140 המאפשר לך לחסוך אנרגיה על ידי הפעלת היחידה בזמן קבוע . כיוון מצב שינה גם כן שימוש מאוד בשעה שמזגן האוויר מאט את תהליך הקירור למינימום בשעה שאתה ישן, בכך חוסך לך זמן וכסף.

תריסים מתכווננים
תריסים מתכווננים במזגן נייד יאפשרו לך לכוון את התריסים מעלה / מטה או מצד לצד.
פעולה זו מאפשר לך יותר אפשרויות לכיוון זרימת האוויר.

מחממים מובנים
ישנם מזגני אוויר ניידים כמו Amcor ALW – 1200EH המציעים גיוון רב יותר על ידי קירור וחימום האזור.

דרישות התקנה
מזגני אוויר ניידים בדרך כלל מגיעים אם הוראות התקנה וערכת חלון לאוורור. כאשר בוחרים במזגן נייד ואם האוורור נעשה דרך החלון, וודא שהחלון בו אתה מתכוון להתקין את האוורור מתאים לסוג החלון שהערכה מתאימה לו . לנוחות נוספת , ה Amcor APC2000E אינו זקוק לאוורור ואינו עושה שימוש בצינור פליטה.


נכתב על ע"י יונתן.ר מנהל מוצר א.מערכות
טל: 1599597779 פקס: 1599597770 נייד: 0508330888 צור קשר Email 
א.מערכות - השכרה ומכירה של מזגנים ניידים תנורים חימום מאוררים ועוד
 

לייבסיטי - בניית אתרים