מצנן מים אויר | מצנן אויר מים - א. מערכות
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

מהו מצנן אויר מים

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מצננים >> מהו מצנן אויר מים
בקיץ החם של דרום המערב בשנות ה 20, אנשים נחו לעיתים קרובות במרפסות שינה עם רשתות, במיוחד בלילות חמים, סדינים ספוגים במים או שמיכות היו נתלים מחוץ לרשתות אלו כאשר מאווררים חשמליים מושכים את אוויר הלילה הדחוס דרך בדים לחים אלו. כתוצאה מכך, הדירים היו מסוגלים לחוות נוחות קרירה לפני התקדמות מזגני האוויר המודרניים או מערכות הקירור. בשעה שתהליכים אלו שוכללו יותר, הדוגמה הנ"ל משקפת את הטכנולוגיה של מצנן אויר מים המודרני.
אם אתה גר באקלים חם וצחיח , מצנן אויר מים הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להישאר מקורר בחום הכבד עלותו נמוכה לתפעול מאשר מיזוג האוויר הסטנדרטי. מצנני אויר מפיקים קירור יעיל ויכולים להוריד את טמפרטורת הסביבה עד 20 מעלות על ידי שילוב תהליך טבעי של אידוי מים בתוך מערכת זרימת אוויר פשוטה. לכן הם תחלופה זולה, בעלת טכנולוגיה נמוכה לתהליך הקירור הסטנדרטי.

כיצד מצנן אויר מים עובד ?

מצנני אויר מים הם מכשירים פשוטים יחסית, כולנו חווינו את עוצמת קירור באידוי בנקודה כזו או אחרת. עקרון הקירור באידוי דומה ללבישת חולצה רטובה ועמידה לפני מאוורר. אם האקלים יבש והלחות נמוכה, השפעת הקירור ( ואפילו הקפאה לפעמים ) תהיה מיידית. מצד שני, באזורים בעלי רמת לחות גבוהות, תהליך זה יגרום לרטיבות על העור ובשיער. בנוסף, שלא כמו מזגני אוויר בהם צריך לסגור את כל הדלתות והחלונות, מצנן דורש זרימת אוויר מתאימה ואוורור על מנת לחלק בצורה יעילה את האוויר הקר בכל הבית ולהוציא את החום, אוויר לח דרך פתחי החלונות.
ישנם שני סוגים של מצני אויר מים: ישיר ובלתי ישיר.קירור באידוי ישיר מוריד את טמפרטורת הסביבה על ידי שינוי מים לאדים, ואוויר חם ויבש הופך לאוויר קר ולח, בשעה שקירור באידוי לא ישיר כרוך בסוגים מסוימים של החלפת חום. בדרך כלל, מצנני אויר משמשים באזורי מגורים או תעשייה ועושים שימוש באידוי ישיר , הם בדרך כלל בנויים מקופסת פלסטיק או מתכת סגורה עם צדדים מאווררים ומניפה צנטריפוגלית, יחד עם מנוע חשמלי ומשאבת מים כדי ללחלח את רפידות הקירור המאיידות. סוגי מצנני אויר כוללים גם עגלות לניידות, ניתנים להרכבה על גג או ממוקמים בקיר חיצוני או חלון של בניין. על מנת לקרר, מניפת המצנן מושכת אוויר חם דרך צדדי היחידה המאווררים ודרך הרפידות הספוגות. כתוצאה מכך, האוויר מאדה את המים מהרפידות, אשר בעצמם נספגות מחדש על מנת להמשיך את תהליך הקירור. רפידות קירור אלו בנויות מחומרים כמו פלסטיק , נסורת או נייר מלאמין, עובי הרפידות משחק תפקיד חשוב ביעילות קירור
מצנן אויר בגלל הגדלת שטח הפנים .
בנוסף למתן קירור אמין וזול לבתים מצנני אויר כמו אלו של WayCoolהם גם מצוינים לשימוש ביישומי תעשייה ומסחר כמו מוסכי מכוניות, מחסני ארובה, ואזורים חקלאיים . כמו כן מצנני אויר מים משתמשים במעט מאוד חשמל ומקררים אזורים נרחבים, הם מתאימים גם לשימוש חיצוני, כמו מסלולי אתלטיקה, אולמות קונצרטים ואצטדיונים.

חמש סיבות מדוע לרכוש מצנן אויר

  1. יעיל מבחינת עלויות – העלות המשוערת של תפעול מקרר ביצה היא 1/4 מזו של אוויר מקורר, צריכת המתח היא רק של המניפה ומשאבת המים, בניגוד למדחס, משאבה ומניפה של מזגן אוויר.
  2. קל ולא יקר להתקנה – העלות המשוערת של התקנת מצנן מים אויר הינה אפסית עם בכלל ממזגן אוויר מסורתי.
  3. משפר את איכות האוויר – בגלל שמצנני אויר דורשים אוורור מתאים זרימת אוויר קבועה וגבוה זו דרך בניינים מורידה באופן דרמאטי את הזדקנות האוויר.
  4. פועל כמלחלח – מצנני אויר מים מוסיפים לחות לאוויר ויכולים לתת לך הרגשה נוחה. כמו כן, באזורים יבשים, לחות נדרשת זו עוזרת לשמור ל רהיטי עץ ואריגים מקריעה וייבוש.
  5. רב גוני – מצנני אויר מים ניתנים לשימוש במגוון מצבים כמו בתים משרדים, או אזורים תעשייתיים – כל עוד האקלים יבש.

נכתב על ע"י יונתן.ר מנהל מוצר א.מערכות
טל: 1599597779 פקס: 1599597770 נייד: 0508330888
צור קשר Email 
א.מערכות - השכרה ומכירה של מזגנים ניידים תנורים חימום מאוררים ועוד
 

לייבסיטי - בניית אתרים