אוורור ונטילציה
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

אוורור-ונטילציה

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> קולטי לחות \ מסחררי אוויר >> אוורור-ונטילציה
אוורור (ונטילציה)
 
אוורור תקין דורש גם תנועה או סירקולציה של אוויר בתוך החלל ושמירה על טמפרטורה ולחות בטווח שמאפשר אידוי נאות של זיעה מהעור. בעבר חשבו שאי-הנוחות, כאבי הראש והתשישות הקשורים לאוורור לא-תקין נגרמו אך ורק ע"י עלייה בכמות דו-תחמוצת-הפחמן וירידה בכמות החמצן באוויר. אבל, כיום הוכח שהתוצאות המזיקות נגרמות בעיקר ע"י התערבות במנגנוני ויסות החום של הגוף. מחסור בזרמי אוויר ועלייה יחסית בלחות ובטמפרטורה (הניכרים בעיקר במקומות צפופים ולא-מאווררים) מונעים אידוי נורמלי של זיעה וקירור פני העור.
אוורור טבעי תלוי ברוחות בחוץ ובזרימת אוויר אנכית בתוך הבניין. רוחות מעלות מעט את לחץ האוויר בצד הרוח של הבניין ומורידות אותו בצד המוגן מפני הרוח. ההבדלים בלחץ אוויר יוצרים זרימה אל תוך הבניין בצד הרוח ויציאתו בצד המוגן מחפני הרוח. זרמי אוויר אנכיים נגרמים ע"י צניחה של אוויר קר, שהוא גם כבד יותר, שתופס את מקומו של האוויר החם. לבניין יכול להיות מאוורר גג, שמאפשר לאוויר החם העולה לצאת. ואם יש פתח בתחתית הבניין, אוויר קר יימשך פנימה.
מאוורר גג פשוט הוא בעקרון פתח בגג עם מכסה להגנה מפני כניסת גשם ולמניעת רוחות מלהפריע לתפקודו. זרימת אוויר טבעית מהווה עזר ניכר בבניינים גדולים רק אם יש בהם מקורות חום גדולים. תוספת מועילה היא מאוורר המותקן בפתח האוורור בגג. ליתר יעילות, יש להוסיף תעלות פיזור למאוורר ומערכת דחיפת אוויר אל תוך הבניין. פתחי יציאה מותקנים כדי להשיג ערבול אוויר מכסימלי והזזת כמויות גדולות של אוויר במהירות נמוכה כדי להעלים שכבות טמפרטורה. בבתי חרושת מותקנות כיפות שאיבה מיוחדות ואזורים מתוחמים כדי למשוך אבק, אדים וחום מקומיים. ניתן לנקות את האוויר הנכנס מאבק באמצעות מסננים או מערכות שדוחפות אוויר לתוך הבנין.
מכרות עמוקים, תעלות תת-מימיות וסביבות תת-קרקעיות ותת-ימיות אחרות דורשים מערכות מכניות מתוחכמות כדי לשמר את אספקת האוויר במצב בריא. חיי העובדים או הנוסעים בסביבות מסוג זה תלויים באספקה סדירה של אוויר נקי. המערכות הללו צריכות להיות לא רק יעילות מאד, אלא גם חייבות לתת מענה במקרה של כשל תפעולי. תוצר של חקר בעיות האוורור הוא פיתוח שיטות של מיזוג אוויר. מערכות אלו, להבדיל ממערכות אוורור רגילות, אינן תלויות בתנאי אטמוספירה חיצוניים ויכולות לכן לשמור על האטמוספירה הפנימית בתנאי הטמפרטורה והלחות הבריאים ביותר ולנקות את האוויר מאבק וחומרים מזיקים אחרים. אבל, הן עושות זאת בעלות ניכרת של אנרגיה.


נכתב על ע"י יונתן.ר מנהל מוצר א.מערכות
טל: 1599597779 פקס: 1599597770 נייד: 0508330888 צור קשר Email 
א.מערכות - השכרה ומכירה של מזגנים ניידים תנורים חימום מאוררים ועוד

 


לייבסיטי - בניית אתרים