א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - כיצד פועל תנור חימום אינפרא אדום?
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

כיצד פועל תנור חימום אינפרא אדום?

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> תנורי חימום אינפרא אדום >> כיצד פועל תנור חימום אינפרא אדום?

כיצד פועל תנור חימום אינפרא אדום ?

בוודאי למדת על אור אינפרא-אדום כאשר למדתם על אורכי גל בשיעורי מדעים. ייתכן שגם שמעת על קרינה אינפרא-אדומה או טכנולוגיית אינפרא-אדום, ממנות מזדמנות של פרסומות בטלוויזיה או בשבועונים. אבל, למען האמת, או ששכחת או שמעולם לא הבנת את המדע שמאחורי אורכי גל וספקטרומים של האור. אז באופן כללי קשה לך להבין מה תנור חימום עושה.
ייתכן שתזכור שאור אינפרא-אדום הוא בלתי-ניתן לראייה מכיוון שהוא מעבר לספקטרום שאותו אנו יכולים לראות. זהו תמציתו של המחמם האינפרא-אדום. החום הוא תוצר של אור שעינינו אינן מסוגלות לראות. הסיבה שאנו מתחממים ממחמם אינפרא-אדום היא מכיוון שהעור והבגדים שלנו קולטים את האור .זה כמו ההבדל בין להיות ישירות בשמש לבין להיות בצל. אתה מרגיש חמים כשאתה בשמש מכיוון שהאור שפוגע בבגדים ובעור שלך מחמם אותך, אבל כשאתה בצל, האור לא מגיע אליך באותה מידה.


יש מספר סוגים של תנור חימום. חלקם מפנים את האור האינפרא-אדום שלהם ישירות לתוך חדר או מרחב, כדי ליצור חום על האובייקט שבו הם פוגעים. תנור חימום מסוגים אחרים מכילים שלושה חלקים שיוצרים חום: נורות תאורה אינפרא-אדומה, ממיר חום (כגון מוליך מתכת טוב, נחושת למשל), ומאוורר שמשיב אוויר על הממיר כדי ליצור את החום.
תנור חימום נבדל במקור הדלק שלו ובחומר ממנו הוא עשוי יש מחממים המבוססים על גז פרופן, יש המבוססים על גז טבעי ויש מחממים חשמליים. חלקם קרמיים, ויש גם מחממים ניידים למחממי אינפרא-אדום יש מפרטים מסויימים ויש להשתמש בהם רק במצבים מסויימים. ייתכן שמחממים אלה הם ידידותיים יותר לסביבה. הקלק כדי להגיע לעמוד הבא, כדי לקרוא עוד על כמה מהמפרטים של המחממים האינפרא-אדומים.


מפרט תנור חימום

תנור חימום יש אנשים שהם סקפטיים בנוגע לשימוש בחום אינפרא-אדום. הם מאמינים שחום אינפרא-אדום יגרום סרטן בגלל הקרינה שמקור חום זה פולט. למרות שיש אפשרות לכוון תנור חימום ביתי כך שישמור על חום ברמה נמוכה לתקופות זמן ארוכות, יש אנשים שחושבים שזה יכול להזיק לגוף באותה מידה כמו אם נמצאים בנוכחות מקור חום אינפרא-אדום חזק יותר כמות זמן קצרה יותר.


קשה לטעון טענות כלליות על מחממי האינפרא- אדום, כיוון שיש כל-כך הרבה מפרטים שונים. ראשית יש מקור דלק/אנרגיה. כפי שהזכרנו קודם, תנור חימום יכול להיות מופעל באמצעות חשמל, גז טבעי או גז פרופן – אם אתה מחפש מודל חשמלי, רצוי שתבדוק בכמה וולטים(Volts) ובכמה הרצים (Hz) נעשה שימוש. למחממים שונים יש גם פלטי חום שונים וטמפרטורות הפעלה מקסימליות שונות. חלק מהמחממים גם כוללים טיימרים (שעונים).


מפרטים אחרים כוללים: פילטרי בקרה, גלגלים, משקל, מאוורר, תרמוסטט וצבע. גם העיצוב משחק תפקיד. בדרך כלל תמצא כיסוי מגן על גוף החימום, שיכול להיות עשוי מנחושת, ברזל, פלדה או פליז. קרא את העמוד הבא כדי למצוא מדוע יש הטוענים שמחממי אינפרא-אדום הינם ידידותיים יותר לסביבה מאשר מקורות חום אחרים.


תנור חימום - סביבה ירוקה

קשה לחמם את הבית ולהישאר ירוק תוך נסיון לגרום לנזק מינימלי לסביבה. אין אף דרך לחמם שלא משפיעה על העולם הטבעי שסביבך. ניתן אפילו לטעון שגם התעטפות בשכבות על גבי שכבות של בגדים – תהיה לה השפעה על הסביבה, אם בגדים אלה מיוצרים במפעל. לא ניתן לטעון שלמחממי אינפרא-אדום אין שום השפעה על הסביבה.
האמת היא שזה תלוי באיזה מחמם אינפרא אדום אתה משתמש. זוכר שמחממי האינפרא-אדום משתמשים כל אחד בסוג שונה של דלק? אפשר לדון איזה מהם הוא ירוק יותר ולשאול: האם זה ירוק יותר להשתמש בחשמל או בגז טבעי? כאשר שוקלים עד כמה ירוקים הם מחממי האינפרא-אדום, יש לזכור מהו מקור הכוח של כל מודל ספציפי.


יש גורמים אחרים שקובעים את המידה שבה מחממי האינפרא-אדום ירוקים. למשל, תנור חימום ירוק לא משחרר אדים מזיקים לאוויר ולא תורם פליטות כלשהן לסביבה. תנור חימום חשמלי גם לא מסתמך על קווי דלק או גז, וזוהי עוד נקודה ירוקה.
מספר מותגי תנורי חימום טוענים שהמחממים שלהם לא לוקחים חמצן או לחות מהאוויר. החברות מצהירות שהמחממים שלהם מאפשרים אוויר עשיר בחמצן המקל על הנשימה, תוך כדי יצירת החום. הקלק כדי להגיע לעמוד הבא כדי ללמוד היכן ובאיזה מצב הכי כדאי להשתמש במחמם אינפרא-אדום. לפני שאפילו תחשוב על קניה של מחמם כזה, תרצה לדעת מתי להשתמש במחמם אינפרא-אדום!


תנור חימום אינפרא אדום - מתי להשתמש בו

תנור חימום אכן מספק חימום בעל רמת עלות-ישירה/תועלת גבוהה, אך אין זה אומר שעליך לוותר על הסקה מרכזית. תנור חימום לא מיועד בדרך-כלל לחמם את כל הבית שלך כולו. במקום זאת, סביר שתמצא טכנולוגיות חימום אינפרא-אדום בחללים גדולים, ששם יש איבוד חום תדיר, כגון: מחסנים, חניונים והאנגרים של מטוסים. לחללים אלה יש לרוב דלתות גדולות או פתחים גדולים אחרים שנפתחים ונסגרים תדיר. החימום באינפרא-אדום פועל היטב ומונע מאזורים אלה להתקרר יותר מדי.


סביר גם שתמצא אותם לאורך פסי ייצור בבתי-חרושת, אבל תנור חימום אינם שמורים רק לאתרים תעשייתיים ושטחים חלולים. בשל היכולת שלהם למקד חום על אובייקטים ולא סתם להשיב אוויר לתוך חדר, הם גם שימושיים במבנים ביתיים או פרוייקטים של שיפוצים, למשל: עוזרים לשמור על הצבע יבש. כל אימת שנדרש חום ממוקד, חום אינפרא-אדום עשוי להיות התשובה.
אתה אפילו עשוי למצוא תנור חימום בחדר הכושר או בספא המקומיים שלך - סאונות של אינפרא-אדום מתחילות לצבור פופולריות. טכנולוגיות חדישות מפנות את הקרניים האינפרא-אדומות אל גופים, ומחממות אותם באופן דומה לקרני השמש, אך ללא הקרניים האולטרא-סגוליות. סאונות בעבר הסתמכו על שיטות מסורתיות ליצירת כמויות חום גדולות, כדי לחמם תחילה את האוויר ורק אחר-כך את הגופים שבסאונה. חום אינפרא-אדום מדלג על האוויר ומחמם ישירות את הגופים ביעילות רבה הרבה יותר.

נכתב על ע"י יונתן.ר מנהל מוצר א.מערכות 
טל: 08-9331239פקס: 08-9322438נייד: 050-8330888 צור קשר Email  
א.מערכות - השכרה ומכירה של מזגנים ניידים תנורים חימום מאוררים ועוד
לייבסיטי - בניית אתרים