א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - יעילות צריכת אנרגיה של מזגני אוויר ניידים
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

יעילות צריכת אנרגיה של מזגני אוויר ניידים

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מזגנים ניידים >> יעילות צריכת אנרגיה של מזגני אוויר ניידים
בחום הקיץ הקשה, מזגני אוויר ניידים יכולים לרכך חדר חם, כיוון שהם השלמה טובה או תחליף למזגני אוויר מרכזיים. כיוון שהם בדרך כלל קטנים וניידים לגמרי, מזגני אוויר ניידים יכולים להיות פתרון הקירור המושלם להרבה חדרים בביתך, במשרד, באתר העבודה, או אפילו בחדר שרתי מחשב בגלל העובדה שהם ניידים לגמרי ואינם דורשים התקנה קבועה.
שלא כמו מזגני אוויר המותקנים בחלון אשר מושכים אוויר מבחוץ כדי לקרר חדר, מזגני אוויר ניידים משתמשים באוויר שבתוך המבנה על ידי הוצאת הלחות מהאוויר איסוף ועיבוי לתוך דלי או אידוי ופליטה דרך צינור פליטה שכלול במערכת.
למרות שכל התהליך הזה נראה די קל, כאשר בוחרים מזגן אוויר נייד, ישנם שני גורמים חשובים שיש לשקול : BTU ן EER. פירוש BTU הוא יחידות תרמיות בריטיות, אשר מודדות כמה חום מוסר בשעה. מצד שני, פירושו של EER הוא יחס יעילות אנרגיה, והוא למעשה מדד של כמה יעיל מזגן האוויר מבחינת צריכת אנרגיה ברמה מסוימת – בדרך כלל 95 מעלות פרנהייט. לכן, אם עלויות צריכת אנרגיה מדאיגות אותך , דירוג EER של מזגני אוויר ניידים הוא חשוב במיוחד בקביעה האם היחידה אותה אתה קונה חסכונית באנרגיה או לא.
חישוב EER של מזגן נייד כרוך בנוסחה בסיסית : זהו פשוט היחס של BTU אותו מפיקה היחידה להספק הנכנס של היחידה בוואט, ככל שה EER גבוה יותר, כך היחידה יעילה יותר מבחינת צריכת אנרגיה. לדוגמה, מזגן אוויר נייד המפיק 10,000 BTU בעל הספק של 1,200 וואט בעל EER של 8.3 ניתן לחשב זאת כך

EER=BTU/Watts
10,000/1,200=8.3
EER=8.3

הדוגמה הבאה היא עבור מזגן אוויר נוסף המפיק 10,000 BTU הצורך 1,000 וואט
10,000/1,000=10
EER = 10
10>8.3

למעשה, היחידה בעלת ה EER של 10 יכולה להפיק אותה כמות קירור אבל יעילה יותר בצריכת האנרגיה, וחוסכת יותר כסף. הטוב ביותר לבחור הוא את היחידה בעלת ה EER הגבוה ביותר. אולם, באופן כללי, יחידה בעלת דירוג EER גבוה יותר בדרך כלל מלווה בתג מחיר גבוה יותר. כמו כן, יש לציין שתקני מכשירים חשמליים לאומיים דורשים כיום שמזגני אוויר לחדרים יהיו בעלי יחס יעילות צריכת אנרגיה מינימאלי של 8 לפחות .
במונחים של הבדלי מחירים וחיסכון אנרגיה לאורך זמן, תגלה מידע זה על ידי ביצוע כמה חישובים נוספים. נניח שהפרשי המחיר בין שתי היחידות הנ"ל הוא 100$. כדי למצוא איזה חיסכון באנרגיה היחידה היקרה יותר מציע, זכור שני גורמים
  1. המספר המוערך של שעות שמזגן אוויר נייד יפעל
  2. עלות כמות קילוואט שעה באזור שלך.
נניח שתכננת להשתמש במזגן אוויר נייד במשך ארבע חודשים בשנה, שש שעות ליום, ועלות קילו וואט שעה היא 0.10$. ההבדלים במחיר בין שתי היחידות 100$ וההבדל בצריכת האנרגיה הוא 200 וואט, פירוש הדבר שעבור כל חמש שעות, היחידה הזולה יותר תצרוך קילו וואט שעה נוסף ו 10$ יותר מהיחידה היקרה יותר.
עכשיו, אם זה במסגרת תקציבך, נסה למצוא מזגן אוויר נייד בעל EER גבוה יותר, כמו Amcor AL 10000E אשר מפיק EER של 16.6. הדבר חשוב במיוחד אם תפעיל את היחידה לתקופה ממושכת של זמן ותרצה להאריך את חיי מזגן האוויר הנייד.
לייבסיטי - בניית אתרים