מצנני מים אויר | מצנני אויר מים - א. מערכות
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

טעויות נפוצות הקשורות למצנני אויר מים

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מצננים >> טעויות נפוצות הקשורות למצנני אויר מים
אלו הגרים באקלים חם ויבש יכולים להעיד על העובדה שמצנני אויר הם דרך יעילה מאוד לקרר וללחלח בתים. כחלופה למזגני האוויר המסורתיים, מצנני אויר עושים שימוש בתפיסה יותר מזוקקת של אידוי כדי לספק נוחות קרירה, הם יכולים בצורה לא יקרה להוריד את טמפרטורת הסביבה במספר מעלות.
כאשר מים מתאדים, הם סופגים כמות גדולה של חום מהסביבה, הדוגמה הידועה ביותר לכך ניתנת לצפייה כאשר מתיזים מים על העור במהלך של יום חם. הדבר יגרום לתחושת קירור מיידית בגלל האידוי המהיר של לחות על העור המתרחשת באקלים צחיח.
למרות שמצנני אויר היו בשימוש במהלך אלפי שנים, מצנני אויר מודרניים הם קצת יותר מבד רטוב וחלון פתוח או מאוורר. אולם, שיטת הקירורנשארה עדיין זהה. מצנני אויר עושים שימוש בטכנולוגיה פשוטה ומתח חשמלי כדי ליצור זרימת אוויר קרה. קופסה גדולה המכילה מניפה המוקפת ברפידות רטובות ומשאבה השואבת מים במחזוריות כדי לשמור על הרפידות רטובות. המניפה מעיפה אוויר דרך הרפידות והאוויר הקר זורם לתוך הבית, בזמן שהאוויר החם יותר בתוך הבית נפלט החוצה דרך חלון פתוח, דלת או מאוורר. לכן, לא רק שמצנני אויר מקררים את האוויר, אלה הוא גורם לאטמוספרה להיות נעימה יותר על ידי תוספת של לחות והעלאת רמות הלחות. כמו כן, שלא כמו מזגן אוויר מסורתי בו האוויר ממוחזר באופן קבוע מצנני אויר מביאים באופן קבוע אוויר טרי מבחוץ
אולם, למרות היתרונות, למצנני אויר יש כמה מגבלות, בחירה בסוג הלא נכון של מצנן אויר לביתך יגרום לך סבל מחום. הנה כמה שגיאות שעושים צרכנים כאשר בוחרים מצנני אויר :

1. רכישה של סוג שגוי של מצנן לסביבה נתונה

למרבה הצער, בשעה שמצנני אויר יעילים מבחינת העלות, וצריכת האנרגיה ותחזוקתם קלה יחסית, הם עובדים רק באזורים בהם האוויר יבש, במיוחד בטמפרטורת שמתחת ל 23 מעלות עם רמות לחות מעל ל 60 אחוז. דבר שהופך אותם לבלתי מתאימים לאקלים לח. כיוון שהלחות באוויר החיצוני עולה, הדבר גורם לירידה ביעילות המצנן.
אם מצנן אויר משמש בסביבה לחה, מעט מאוד מים יתאדו,והאוויר בחוץ יהיה כמעט באותה טמפרטורה כמו האוויר שעבר דרך היחידה. בנוסף, הלחות באוויר מאיצה היווצרות חלודה.
לכן עבור אקלים לח, מגזן אוויר נייד יתאים יותר, כיוון שמחזור הקירור בו עושים שימוש ביחידה זו מקטין את הלחות באוויר ומוריד את סך כל הטמפרטורה.

2. בחירת מצנן אויר בגודל הלא נכון.

זכור שכדי שמצנן אויר יקרר ביעילות, גודל החדר חייב להילקח בחשבון. אולם, שלא כמו מזגן אוויר נייד, לא יגרם כל נזק ברכישת מצנן אויר שהוא מעט גדול מדרישות החדר, בשעה שתפוקת מזגן אוויר נייד מדורג לפי BTU, מצנני אויר מדורגים לפי CFM, או רגל מעוקב לדקה של אוויר אותו מסוגלת היחידה להעביר לתוך הבית.
הנוסחה הפשוטה ביותר לחישוב הגודל הנכון של מצנן אויר המתאים לחדר או הבית כרוכה במציאת רגל מעוקב של חלל מקורר וחלוקת מספר זה בשניים. מספר זה ייתן לך את דירוג CFM עבור מצנן אויר במידה הנכונה.
לדוגמה, אם יש לך בית בגודל של 2,000 רגל מרובע עם תקרה בגובה של 7 רגל, ניתן לחשב CFM כך:
2000 x 7 = 14,000 רגל מרובע
14,000/2=7,000
CFM דרוש = 7,000 CFM
עכשיו, עבור חדר בעל המידות הנ"ל, תזדקק למקרר מאדה עם דירוג CFM של 7000 או מעל.

3. שינוי לא מספק בטמפרטורה

מצנן אויר הינם חלופה יעילה למזגני האוויר הסטנדרטיים בכל אזורי המדבר אזורי ירושלים וכו', אבל הרבה צרכנים לא מודעים למגבלות מצנני אויר כאשר מדובר בבקרת טמפרטורה.
מצנני אויר יכולים להקטין את טמפרטורת האוויר בכל החדר רק בין 6 ל 12 מעלות, ומשתמשים בהם בעיקר לקירור אישי בלבד. הם אינם מסוגלים לשלוט בטמפרטורת החדר. בנוסף סך כל היעילות של מצנן אויר תלויה מאוד בשני גורמים: הטמפרטורה החיצונית ורמת הלחות.
מצנני אויר עובדים טוב ביותר בזמן החם ביותר של היום כאשר רמת הלחות מתחת ל 60 אחוז (ככל שרמת הלחות נמוכה יותר כך טוב יותר).
התייחס לטבלה למטה כדי לקבל הערכה לשינוי הטמפרטורה הנגרמת על ידי מצנן אויר.

4. פליטה לא מספקת

למרות שמצנני אויר לא זקוקים לאוורור כמו מזגני אוויר ניידים, האוויר שנדחף לתוך החדר או הבית זקוק לסוג של יציאה על מנת שקירור מספק יתרחש, כדוגמת חלון או דלת. אם מצנן אויר לא עושה שימוש בצנרת פליטה, יש צורך שיהיה חלל מספק לפליטת זרימת אוויר מספקת, לכן יש לשקול זאת לפני רכישת מצנן אויר.
כחוק כללי, מומלץ שפתח של 61 ס"מ עבור כל 1000 CFM.

נכתב על ע"י יונתן.ר מנהל מוצר א.מערכות
טל: 1599597779 פקס: 1599597770 נייד: 0508330888
צור קשר Email 
א.מערכות - השכרה ומכירה של מזגנים ניידים תנורים חימום מאוררים ועוד
 

לייבסיטי - בניית אתרים