א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - בדיקות תקופתיות של מכשירי חימום ניידים - כללי תחזוקה בסיסיים
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

בדיקות תקופתיות של מכשירי חימום ניידים - כללי תחזוקה בסיסיים

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> סולר >> בדיקות תקופתיות של מכשירי חימום ניידים - כללי תחזוקה בסיסיים

בדיקות תקופתיות של מכשירי חימום ניידים- כללי תחזוקה בסיסיים


בקרים קרים בסתיו מזכירים לנו כל פעם מחדש כי החורף בפתח. בזמן שאנו מתכוננים להגעתו של מזג האוויר הקודר כדאי גם לבדוק את מצבם של אותם מכשירים אשר עזרו לנו להרחיק את הקור גם בשנה שעברה. למרות היותם עמידים לתנאים קשים, מכשירי חימום ניידים עדיין דורשים מספר פעולות תחזוקה קבועות.
הערכה בסיסית למצבו של המכשיר ניתנת לביצוע בדרך כלל בצורה עצמאית. ראשית כל, מצבו הכללי של מכשיר החימום צריך להיבדק – האם המכשיר נקי והאם גוף המכשיר וכבלי החשמל שלו תקינים ובמצב טוב. במקרה של מכשירי חימום הפועלים על דלק, נדרש לבדוק גם את מיכל הדלק לשיירי דלק או מים. אם קיים דלק במיכל, קיים צורך לבדוק את איכותו.
מספר רב של זיהומים במיכל נובעים מאחסנה ממושכת של המכשיר ללא שימוש, עשויים לגרום לתפקוד לקוי של המכשיר בעת הפעלתו ואף לתקלות רציניות במערכות המכשיר. כמו כן מומלץ לבדוק את מסנן הדלק ומסנן האוויר, במכשירי חימום הפועלים על דלק בלחץ נמוך, כמו גם את מזבו של המחליש (reducer), צינורות הדלק ואת אדיקות חיבורי הצינורות במכשיר. בנוסף לכך, יש לוודא האם נמצא דלק בחלל הצילינדר לפני הפעלת המכשיר. בצורה פרדוקסאלית, צילינדר ריק הינו הסיבה הנפוצה לבעיות בהתנעת המכשיר. כך, מערכת היניקה, המיכל, מסנני הדלק והאוויר ומעטפת המכשיר ניתנים לבדיקה וניקוי בצורה עצמאית.


בטיחות תחילה


המרכיב החשוב ביותר בהכנת המכשיר לעונה חדשה של פעילות היא בדיקה האם מצבו המכאני של המכשיר לא מהווה סכנה בטיחותית,הפעלת תנור חימום תקול עלולה לפגוע לא רק במכשיר עצמו אלא גם בביטחונם ושלמותם של הסובבים אותו בסביבת העבודה.
במקרה של ספק לגבי מצבו של מכשיר החימום הנייד שברשותך, היוועצו לגבי מצב המכשיר בנקודת השירות הקרובה אליכם. כתמי עשן ופילטה על מעטפת המכשיר, התחכחות המאוורר כנגד מעטפת המכשיר, סימני דליפת דלק או שריפה לא מלאה (המתבטאים באמצעות עשן לבן או שחור), הינם רק חלק מהסיבות הרבות בגינם נדרש להיעזר בטכנאי מוסמך.


בדיקה תקופתית


במכשירי חימום הפועלים על דלק טכנאים מוסמכים בודקים בדרך כלל מצמתים תרמיים (thermocouples), שסתומים אלקטרוניים ואת תקינותה של מערכת ההצתה. בעלי המכשיר, מצד שני, מצופים לבדוק את התאמת הלחץ, ניקוי תא הבערה והמבער או החלפת חלקים בלויים או שחוקים דוגמת מסנני האוויר והדלק. רכיבים השולטים ומווסתים את פעולות המכשיר צריכים להיבדק גם כן, כמו גם אדיקות חיבור צינורות הדלק.
בתהליך ההכנה של מכשיר החימום לאחר תקופת אחסנה ארוכה, יש לכלול מספר נושאים חשובים. עומס העבודה אשר הופעל על המכשיר עד כה חשוב. מכשירי חימום אשר עובדים מספר שעות כל יום לאורך כל החורף יצטרכו בדיקה מקיפה יותר מאלו אשר עבודתם היא לסירוגין, במקרים יוצאים מן הכלל. יש לבקר במרכז טיפולים מורשה אם קיימים ספקות לגבי יכולת תפקודו של המכשיר, כאשר קיימים פגמים בולטים לעין או כאשר מצבו הכללי של המכשיר רעוע.


מרכז טיפולים מורשה


יש לזכור גם שאם מכשיר החימום חדש יחסית, מספר רב של תיקונים יכולים עדיין להיכלל תחת אחריות המכשיר. לביטחונכם האישי, יש להימנע מהתנסויות במכשיר ומשתמשים צריכים להימנע מלנסות לתקן את המכשיר בצורה עצמאית אם ברור כי נדרשת עזרתו של טכנאי מוסמך לביצוע הפעולה. יש להדגיש גם שבעזרת שימוש בטכנאי מומחה מוסמך אתם יכולים להיות בטוחים שהמכשיר שברשותכם מקבל את השירות והטיפול הטובים ביותר וכי בעת תיקונות מבוצע שימוש בחלקי חילוף מקוריים בלבד. בדרך זו אתם יכולים להיות בטוחים כי מכשיר החימום יהיה במצב תקין ומוכן לעונת החימום הקרובה.
 

מאמר זה נכתב ע"י יונתן רבה בעל ניסיון וידע רב בתחום החימום והקירור לחברות מפעלים גני אירועים ועוד... יתרה מכך החברה גם משכירה ומשווקת את מוצריה בעסקאות ליסינג לתקופות קצרות וארוכות במחיר לכל כיס טלפון 0508330888 בקרו באתרינו החדש : https://www.hcsystem.co.il
לייבסיטי - בניית אתרים