א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - 23 עצות לשמירה על קרירות הבית
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

23 עצות לשמירה על קרירות הבית

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> כללי >> 23 עצות לשמירה על קרירות הבית
תוהים כיצד ניתן לשמור על ביתכם קריר ככל האפשר בחודשי הקיץ החמים האלה? מנסים לזכור את קו החשיבה המקובל אך לא בדיוק בטוחים כיצד הוא הולך? מאווררי החלונות האלה, למשל, האם יש להציבם לצורך יניקה או דחיפה של אוויר? נגד כיוון הרוח או בכיוון הרוח בדירה? ומה לגבי חלונות, תריסים, וגגונים? האם מוטב להשאיר את החלונות בצדו הצפוני של הבית סגורים או פתוחים במהלך היום? האם גגונים טובים יותר מתריסים?
 
גלו את התשובות לשאלות אלה ולשאלות נוספות כאן :
 
גל החום האחרון בחוף המזרחי העלה אצלי את השאלות האלה, ואני בטוחה כי השאלות האלה עונתיות עבור רבים מאתנו. קירור יעיל חוסך כסף, אנרגיה, ושומר על איכות החיים שלנו.
 
1. צמצמו את עומס הקירור על-ידי שימוש באמצעי שימור יעילים מבחינת עלות – תועלת. ספקו צל מספק לחלונות מזרחיים ומערביים. בימים חמים תדחו פעילויות שמייצרות חום, כגון שטיפת כלים, לשעות הערב כאשר יש אפשרות לעשות זאת.
 
2. במשך רוב עונת הקירור, שמרו על הבית סגור היטב במהלך היום. אל תתנו לחום ולחות לא רצויים להיכנס. אווררו בערב בדרך טבעית או באמצעות מאווררים.
 
3. אתם יכולים להיפטר מחום לא רצוי באמצעות אוורור, אם הטמפרטורה של האוויר הנכנס הינה 25 מעלות צלזיוס או נמוכה מכך. (אסטרטגיה זו עובדת בצורה המיטבית בלילה ובימים קרירים). מאווררי חלון לצורך אוורור הם אפשרות טובה אם נעשה בהם שימוש נכון. הם צריכים להיות ממוקמים בצד של הבית אשר נמצא בכיוון הרוח ולפנות החוצה.בכל חדר צריך להיות חלון פתוח. דלתות פנימיות מוכרחות להישאר פתוחות כדי לאפשר כניסה של אוויר.
 
4. השתמשו במאווררי תקרה כדי להגביר את רמות הנוחות לנוכח הגדרות תרמוסטט גבוהות יותר. טווח הנוחות הסטנדרטי של אדם עם בגדים קלילים בקיץ נע בין 22 ל- 25 מעלות צלזיוס. כדי להגדיל את טווח הנוחות ל- 27 מעלות צלזיוס, אתם זקוקים לרוח שנעה במהירות של כ- 2.7 ק"מ לשעה. מאוור תקרה בעל להבים המסתובבות לאט יכול בקלות לספק זרימת אוויר שכזו.
 
5. באקלים חם, שתלו עצי צל מסביב לבית. אל תשתלו עצים בצד הדרומי אם אתם רוצים ליהנות מחימום סולרי פסיבי בחורף.
 
6. אם יש לכם מזגן מרכזי ישן, תשקלו להחליף את המדחס החיצוני במדחס חדש בעל יעילות גבוהה. וודאו כי הוא מתאים היטב למכשיר בתוך הבית.
 
7. אם אתם רוכשים מזגן חדש, וודאו כי גודלו מתאים. התייעצו עם מעריך צריכת אנרגיה או עם קבלן מיזוג אוויר.
 
8. קנו מזגן בעל יעילות גבוהה: עבור מזגנים לחדר, דירוג של מקדם יעילות אנרגטית(EER) צריך להיות גבוה מ- 10; עבור מזגן מרכזי, חפשו דירוג של מקדם יעילות עונתית (SEER)אשר גבוה מ- 12.
 
9. באקלים חם ולח, וודאו כי המזגן שאתם רוכשים ייפטר כראוי מלחות גבוהה. בדרך כלל, דגמים עם מאווררים בעלי מהירויות שונות או מהירויות רבות הם הטובים ביותר. נסו להרחיק מהבית מקורות לחות.
 
10. נסו לא להשתמש במסיר לחות במקביל לשימוש במזגן. מסיר הלחות יגביר את עומס הקירור וייאלץ את המזגן לעבוד קשה יותר.
 
11. אטמו את כל פתחי המיזוג, ותבודדו פתחים שעוברים במרתפים ועליות גג לא מחוממות.
 
12. שמרו את הגדרת התרמוסטט על 27 מעלות צלזיוס או יותר אם אתם משתמשים במאווררי תקרה. אל תאווררו חדרים שאינם נמצאים בשימוש.
 
13. תחזקו היטב את המזגנים שלכם כדי למקסם את היעילות.
 
פתרונות לחלון במזג אוויר חם
 
14. התקינו תריסי חלון לבנים או תריסים אופקיים. תריסים אופקיים יכולים להפחית הצטברות של חום כתוצאה משמש בערך ב- 40-50 אחוזים.
 
15. סגרו ווילונות הפונים לכיוון דרום ומערב במהלך היום על כל חלון שמקבל אור שמש ישיר. כמו כן שמרו על חלונות אלה סגורים.
 
16. התקינו גגונים מעל חלונות שפונים לכיוון דרום, כאשר הגג לא מספיק בולט על-מנת לספק צל.
 
17. תלו בחזקה רשת ארוגה או תריסים מבמבוק מחוץ לחלון במהלך הקיץ כדי למנוע מ- 60 עד 80 אחוזים מחום השמש להיכנס דרך החלונות.
 
18. השתמשו בציפוי שכבת low-e.
 
19. הביאו בחשבון חומרי מילוי אקזוטיים לחלונות שלכם, טכנולוגיה חדשה שממלאה את הרווח בין הזגוגיות בקריפטון או ארגון, גזים בעלי מוליכות נמוכה יותר מזו של אוויר, וכאלה שמשפרים בידוד.
 
עצות עבור המזגן שלכם
 
20. ספקו צל למזגן העילי שלכם, או לחלק החיצוני של המזגן המרכזי שלכם, במידה וניתן. זה ישפר את היעילות של המכשיר ב- 5 עד 10 אחוזים.
 
21. נקו את מסנן האוויר במזגן שלכם כל חודש במהלך עונת הקירור. הצטברות אבק רגילה יכולה להפחית את זרימת האוויר באחוז 1 בשבוע.
 
22. כבו את המזגן שלכם כאשר אתם יוצאים למשך יותר משעה אחת.
 
23. מספר מחקרים מצאו כי רוב מערכות המיזוג המרכזיות גדולות יתר על המידה ב- 50 אחוזים או יותר.
 
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים