א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - מאוורר נייד לכל נפש
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

מאוורר נייד לכל נפש

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מאווררים מערפלי מים >> מאוורר נייד לכל נפש

מאוורר הוא מצרך בסיס באיזורים חמים כדוגמת מדינת ישראל. מאז שחר התרבות, אימצו אנשים את הרעיון של יצירת רוח לשם צינון הגוף. באותן תקופות קדומות הסתפקו במניפות או ב"מאווררים אנושיים", אך מאז המצאת החשמל, בסוף המאה ה-19, מיהרו ממציאים ואנשי תעשייה לייצר מניפה חשמלית או בשמה החדש, מאוורר שולחני דו-להבי.

בימינו אנו, אולי לא כל אחד זקוק או יכול להרשות לעצמו מזגן, אך מאווררים ניידים אינם מהווים הוצאה כספית גדולה; עלותם הראשונית נמוכה וצריכת החשמל שלהם מועטה. הם אינם מזהמים, מרעישים או תופשים מקום נרחב וביכולתם להפוך את האווירה בחדר לטריה ונעימה.

עקרון הפעולה של מאוורר נייד

מאוורר מורכב לרוב משלוש או ארבע כנפיים, כלוב, בסיס ומנוע חשמלי. הכנפיים נמצאות בתוך כלוב ממתכת או חומר פלסטי, שנועד להבטיח את המשתמש מפגיעה. הכלוב מעוגן לבסיס כלשהו, המקנה את היציבות הנדרשת. מנוע קטן המופעל על ידי כח חשמלי, מסובב את הכנפיים, אשר בתורן, דוחפות את האוויר שסביבן. פעולת הערבול יוצרת רוח קלילה ונעימה בחלל החדר, המסיעת בצינון וייבוש האוויר.

מאוורר נייד בנוי ככל מאוורר, אלא שהוא אינו מיועד לתליה על קיר או תקרה. כל הדגמים של מאווררים ניידים הינם קלי משקל, קטנים יחסית ונוחים לנשיאה והעברה מחדר לחדר או מבית לבית. אלו מביננו, הנהנים מחצר פרטית, יכולים עשות שימוש במאוורר גם בשטחי חוץ, כמובן.

סוגים של מאווררים ניידים

מאוורר נייד הוא המאוורר הנפוץ ביותר לשימוש פרטי ועסקי. יש שפע של חברות לייצור מאווררים וכל אחת משווקת מספר סוגים ודגמים אשר כוללים תכונות כגון גודל, משקל, חומרי גלם, עיצוב, אפשרויות כיוונון, מהירויות שונות, הספק חשמלי וכדומה.
אחת הצורות לחלוקת מאווררים ניידים לסוגים היא על פי המיקום המיועד:
מאוורר שולחני קלאסי – הותיק שבחבורה. מאוורר נייד קטן, המחובר לבסיס ישירות או יושב על רגל קצרצרה. את מאוורר השולחן מניחים כצפוי על גבי שולחן, דלפק, מדף או משטח מוגבה אחר. ההספק שלו נמוך ולכן מאוורר שולחן יעיל באיוורור איזור מצומצם ביותר.

מאוורר מוט - אחד הסוגים הפופולריים ביותר, בשל גמישותו ויעילותו. מדובר במאוורר המותקן על מוט ארוך שבקצהו השני מעמד, המייצב ומאזן אותו לרצפה. ניתן לכוון את גובה המוט ואת מהירות סיבוב הכנפיים. מרבית הדגמים של מאווררי מוט ניידים כוללים גם שליטה בכיוון הרוח ואפשרות לבחור בסיבוב נוסף של המכשיר כולו על ציר אופקי. פעולה זו מיטיבה לפזר את האוויר בחלל בחדר.

מאוורר רצפה – מאוורר רצפה נייד הוא חדשני יחסית וצובר פופולריות בשנים האחרונות. הוא אינו כולל רגל, בסיס או מוט אלא מותקן בקופסת פלסטיק רחבה, המונחת על הרצפה עצמה. יתרונו של מאוורר רצפה, בכך שערבול האוויר נעשה בגובה הקרקע ולא בגובה 
לייבסיטי - בניית אתרים