א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - מאוורר נייד – הרוח החיה
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

מאוורר נייד – הרוח החיה

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מאווררים מערפלי מים >> מאוורר נייד – הרוח החיה

אין עוררין על העובדה שמדינתנו היא מקום חם במיוחד. לרבים מאיתנו יש מזגן, אמנם, אך למזגן חסרונות ידועים משלו; בראשם, הפעלה יקרה, הפיתוי לקרר מעבר לצורך ולמה שבריא והעובדה, כי האוויר אותו הוא פולט אל החדר הינו אוויר ממוחזר. הפעלת מאוורר עשויה לעיתים קרובות לבטל את הצורך המתעורר בנו להדליק את המזגן ואף אם אינה מבטלת, אין ספק כי ביכולתה לייעל את עבודתו.

כיצד פועל מאוורר נייד

בשוק ישנם מאווררים מסוגים שונים ביניהם מאוורר תקרה, מאוורר נייד, מאוורר תעשייתי ומאוורר לתליה. הטכנולוגיה בה פועל מאוורר נייד זהה לזו בה פועל כל סוג אחר של מאוורר. מדובר במערכת מסתובבת של כנפונים, שמופעלת על ידי מנוע חשמלי ומיצרת תנועה של אוויר בכיוון אליו היא פונה.
מספר תכונות מייחדות מאווררים ניידים והופכות אותם לפופולריים במיוחד; המחיר האטרקטיבי, יעילותם הרבה וכמובן, העובדה שהם קלים לנשיאה והעברה.  מאוורר נייד אינו מוגבל לחדר כזה או אחר או למיקום מסוים בחלל ולכן אפשר להשתמש בו גם במרפסת או בגינה.

אילו סוגי מאווררים ניידים נמכרים כיום?

מאוורר הוא מכשיר בסיסי וחכם שהשתנה רק מעט במהלך הדורות. עם זאת, ישנו שפע של דגמים בעלי תכונות משתנות ביניהן גודל, משקל, הספק, דרגות מהירות, חומרי גלם, ייעוד וכדומה. אחת הדרכים השכיחות לסווג מאווררים ניידים היא תבניתם הצורנית הכללית:
  1. מאוורר שולחן – מאוורר בניחוח רטרו. אינו נפוץ כבעבר, אך עשוי להיות שימושי למי שמחפש רוח נקודתית קלה לשימוש מקרוב. זהו מאוורר קטן בעל הספק נמוך
  2. מאוורר עומד – מאוורר בעל מוט מתכוונן הינו הסוג הפופולרי ביותר בקרב משתמשים פרטיים.  מדובר במאוורר הקבוע על מוט הניתן לכוונון. מאווררי מוט מאפשרים, בדרך כלל, לא רק לשלוט במהירות הפעולה, אלא אף לבצע פעולה מקבילה של סיבוב המאוורר כולו על ציר אופקי. תכונה זו  מרחיבה את השטח בו נוצרת סירקולציה של אוויר.
  3. מאוורר רצפה נייד – מאוורר חדש יחסית שמצליח לצבור פופולריות לא מעטה בשל האווירה הנעימה שהוא מקנה לחדר. מאווררי רצפה הם גדולים יחסית ומוצבים על הרצפה, מוגנים ומיוצבים על ידי כלוב פלסטיק מיוחד. ערבול האוויר בגובה הרצפה מאפשר הפעלה על מהירויות גבוהות ללא שהרוח הנוצרת תפגע ישירות באיזורים כמו הפנים, השיער והחזה. סוג זה של מאוורר אינו מסתובב אופקית אך ניתן לכוון את זוית זריקת האוויר על ידי הנעתו על ציר אנכי.
לייבסיטי - בניית אתרים