א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - ייבוש של שטיח רטוב
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

ייבוש של שטיח רטוב

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> מפוחים ניידים >> ייבוש של שטיח רטוב

הצלת שטיח רטוב
רציתי לדעת האם מישהו יודע כיצד להוציא ריח מעופש/עובש משטיח. הייתה הצפה באמבטיית הניקוז של מכונת הכביסה שלי, דבר אשר גרם לשטיח שבחדר השינה של בני להירטב. אני חושבת שתכננתי ללכת יותר בכיוון של ריפוד. חשבתי או לשטוף את השטיח עם שמפו או לחתוך את החלק הפגום ולהחליף אותו. האם יש למישהו הצעות טובות לייבוש שטיח רטוב? וברגע שהשטיח מתייבש, האם ישנה אפשרות להוציא ממנו את הריח הלא נעים? אעריך כל סיוע אפשרי.
תודה רבה!

ייבוש של שטיח באופן מידי
ההתמודדות עם שטיח רטוב, במיוחד עם נושא הריפוד, הינו מצב המצריך תגובה מידית מסיבות בריאותיות. ברגע שעובש נכנס לתוך השטיח והריפוד, העצה הטובה ביותר היא להשליך את הדברים האלה לפסולת. עובש יכול ואכן יגרום למגוון מחלות בדרכי הנשימה. בעוד שאדם עשוי להרגיש מתוסכל על חשבון הסרת כיסויי הרצפה (במיוחד הריפוד), לטווח הארוך הדבר יהיה לטובתכם.
הפעולה החשובה ביותר שניתן לנקוט במקרה של הצפה היא לאתר את המקור ולפעול במהירות להסרת המים. בהתאם ללחות, לטמפרטורה ושיעורי הטל תקבע מהירות התפתחות העובד (24-36 שעות בתנאים האידיאליים). צעדים מסוימים יכולים לסייע במידה ניכרת בסילוק צמיחת העובש.

טיפים: סילוק ריחות מעופשים
1. הפחיתו את הלחות ואת הטמפרטורה באמצעות שימוש במאווררי רצפה ומסירי לחות מסחריים רבים, תוך כדי הגדרת דרגות A/C להגדרות הקרות ביותר.
2. העמדת שטיח בצורת אוהל על ציר כלשהו בכדי לאפשר כמות גדולה של זרימת אוויר נדרשת.

לפיזור של חומר בשם "Mule Team Borax" יש נטייה להאט ואף לקטול נבגי עובש, כאשר נעשה בו שימוש   עדין על גבי בד של שטיח. המפתח לכך הוא לפעול במהירות תוך ביצוע כל מאמץ לעצור את סכנת היווצרות העובש בתוך הבית.

ביטוח של בעל הדירה עשוי לכסות מקרים של שטיח רטוב
אפשרו לה לבדוק במדיניות בעל הדירה ולראות האם הביטוח מכסה דברים מהסוג הזה! המשאבה שלנו הוצפה בחדר המשפחתי שלנו ומדיניות ביטוח בעל הדירה שלנו כיסה ניקוי מקצועי של השטיח.
קיבלנו אותו חזרה כמו חדש!

"זרוע ופטיש" מסירים את הריח הלא נעים
כיצד לייבש את השטיח הרטוב יכול להיות החלק הפשוט והקל בכל הסיפור. הריח יכול להיות מעט מטעה אלא אם כן אתם עושים שימוש בעצה פשוטה זו! על מנת להרחיק את הריח הלא נעים מהשטיח שלכם (ואף את הלחות) פזרו כמות ניכרת של סודה לאפייה מסוג "זרוע ופטיש" (Arm (and Hammer על השטיח והשאירו אותו שם למשך כיומיים. לאחר מכן שאבו את השטיח. הריח הלא נעים ייעלם. הדבר עובד נפלא והריח הלא נעים אינו מוסווה על ידי בושם.

יתכן ותאהבו גם את זה: מטהרי אוויר תוצרת בית

אדמה המכילה צורניות סופגת רטיבות
לא משנה מה הסיבה לכך, אם ריח לא נעים עומדת להפוך לבעיה, אדמה המכילה צורניות (לעתים ידועה גם בשם חול חתולים) היא הפתרון היחיד לכך. מוצר זה זמין להשגה בזול כמעט אצל כל ספק גדול כגון חנויות לחיות מחמד, COSTCO, וגם Orchard Supply Hardware. בדקו את המארז על מנת לוודא כי אתם מקבלים אדמה המכילה צורניות ולא משהו אחר.
כאשר השטיח שלכם מוצף במים, נסו להוציא כמה שיותר מים באמצעות שימוש בשואב אבק לשאיבת נוזלים (Wet-Vac). לאחר מכן פזרו אדמה המכילה צורניות באופן חופשי על השטיח. ברגע שהאדמה סופגת את הנוזל, פזרו אותו סביב בעזרת מגרפה או מטאטא על מנת לוודא כי לרטיבות תהיה כמה שיותר חשיפה לחול טרי, עד שלא ניתן יותר להבחין ברטיבות. לאחר מכן, טאטוא את השטיח ואחסנו אותו עד לשימוש הבא שלו. השיטה פועלת עם קיא, כדורי פרווה של חתולים, "תאונות" של בעלי חיים וכו', על גבי שטיח מכל סוג שהוא, כולל שטיחים של רכב. כל שעליכם לעשות הוא להסיר ראשית את המוצקים. במידה ונראה כתם בעקבות כך, השתמשו בכל סוג של מוצר להסרת כתמים.
הערה של העורך: יש לשאוף אדמה המכילה צורניות. עליכם לעשות שימוש במסכת אבק ולהרחיק חיות מחמד וילדים מהמקום בעת השימוש בו.

במה היה חצרן משתמש
יש בידי את הפתרון המושלם לייבוש שטיח רטוב ולהיפטר מריח לא נעים של עובש. לחנויות האספקה לחצרנים שבעירכם יהיה תרסיס או נוזל מסוג שאוכל חלבון במטרה להיפטר מהריח הלא נעים, פועל נהדר עם חלב, וכו' גם כן. ראשית כל, הרימו את השטיח, חתכו את הריפוד הישן במידה והוא מעופש, הלבינו גם את הרצפה שמתחת. לאחר מכן, החליפו את הריפוד בפיסה משכבת שטיח (התקשרו לחנות או חפשו בפח האשפה הגדול של החנות). לבסוף, טפלו בחלק התחתון והעליון של השטיח בעזרת אוכל החלבונים, תנו לזה להתייבש, שימו את השטיח בחזרה למטה ומלאו מתחת לציפוי העץ בעזרת סכין או להב של סכין טיט.
לייבסיטי - בניית אתרים