א.מערכות פתרונות איוורור וחימום - בחירת סוג תנור אינפרה למרפסת (הפטיו) הנכון
תנור גז  |  תנור חימום  |  קירור  |  מזגן נייד  |  מאוורר  |  מסך אוויר

  
 לייעוץ מקצועי בחינם חייגו: 08-9999029 
 

לשיחת ייעוץ בחינם חייגו
08-9331239  או מלאו
את הטופס >>


 
  

בחירת סוג תנור אינפרה למרפסת (הפטיו) הנכון

חזור לעמוד הקודם ►    
מסך אוויר | מזגן נייד | מאוורר 
דף הבית >> מאמרים >> תנורי חימום אינפרא אדום >> בחירת סוג תנור אינפרה למרפסת (הפטיו) הנכון

בסביבה מסחריים, נראה כי חימום עם קרינה חשמלי אינפרה אדומה היא הבחירה השכיחה ביותר, כיוון שלא רק שאין צורך להזמין בלוני גז, לאחסן או להטעין, אלא גם שקונה המודע יותר לסביבה מכתיב את הדרך קדימה.
ישנם מספיק הבדלים משמעותיים בין סוגי תנורי החימום האינפרה אדומים החשמליים הזמינים להשגה: והבדלים מרכזיים וגדולים ביעילות ובתאימות שלהם במקומות חיצוניים שונים.
עקרון החימום בקרינה מבוסס היטב, ויש לבצע הבחנות חשובות בין נורות קוורץ המפיקות גלים ארוכים ובינוניים או קצרים.
אנרגיה אינפרה אדומה חשמלית נעה בקו ישר ממקור החום, מתפזר למרחק ומכוון לכיוונים ספציפיים באמצעות מחזירי אור אופטיים. לחימום נוחות מוצלח, חייבות להיות דרגות של חום קבועות בכל השטח אותו רוצים לחמם. יש לקחת בחשבון את גבהי ההרכבה של תנורי החימום האינדיבידואליים, את הריווח המדויק של תנור החימום ואת ההספק החשמלי של החום על מנת לייצר דרגות חימום יעילות.
תנורי חימום קוורץ המופעלים בעזרת גלים קצרים ועוצמה גבוהה פועלים כמו השמש ומכילים אפשט חימום ברגע שתנורי החימום מופעלים. תנורי חימום המופעלים באמצעות גלים קצרים מחממים אנשים וחפצים בטווח הקרניים ולא באוויר: דבר המביא לידי חום טרי ונעים ולא אווי חם ומחניק. לחום המיוצר באמצעות גלים ארוכים ובינוניים יש מאפייני חימום דלים יחסית, במיוחד כאשר נעשה בהם שימוש במקום פתוח, כיוון שהוא מסתמך על חימום האוויר ואינו חודר לעור על מנת לחמם את האדם.
נוסף על כך, כיוון שחום המיוצר באמצעות גלים ארוכים ובינוניים מתחמם דרך האוויר, הוא רגיש לתנועת אוויר ולכן אינו מתכוונן בקלות ובצורה מהימנה.
במציאות, סיב (חוט) גל בינוני, המתחמם רק בטמפרטורה של 900°C, מתאים יותר לתהליכי ריפוי וייבוש מאשר ליישומי חימום במקומות פתוחים, למרות שתנורי חימום זולים בעלי סיב (חוט) גל בינוני יכולים להימכר ונמכרים בתור תנורי חימום לשימוש במקומות פותחים! תנורי חימום המכילים גלים ארוכים מתאימים הכי הרבה לחימום אזורים פנימיים בהם נדרשת דרגת חימום נמוכה ומקובל לעשות שימוש לפרק זמן מה בתנורי חימום על מנת לחמם מראש את השטח לפני שמאכלסים אותו.

מנורות המופעלים באמצעות גלים קצרים
מנורות חימום הלוגן המופעלות באמצעות גלים קצרים מורכבות מחוט טונגסטן המתחמם בעזרת זרם חשמל לטמפרטורה של 2200°C. בטמפרטורה זו מרבית  פליטת החום (95%) היא ברצועה האינפרה אדומה המופעלת באמצעות גלים קצרים.
ברגע הפעלתם של תנורי חימום המופעלים באמצעות גלים קצרים, חום מורגש, כך שיש להפעיל את תנורי החימום בזמנים בהם השטח מאוכלס.
ליישומי חימום מעטפת אדומה או מוזהבת עוטפת את נורת חימום ההלוגן במטרה לסנן החוצה את האור הלבן העוצמתי ולספק אור חמים ונעים יותר מבחינה אסתטית.
 
מה לחפש?
בעת בחירת תנור חימום לפטיו, חשוב לקחת בחשבון את המקום שבו הוא ימוקם. ככלל, את מרבית תנורי החימום יש להרכיב בצורה אופקית, אולם, ישנם מספר דגמים שתוכננו לעבוד כשהם מורכבים בצורה אנכית.
תנור חימום המופעל באמצעות גלים קצרים ומיועד לשימוש במקום פתוח צריך לכלול תמיד מחזיר אור עם יכולת החזרת אור גבוהה והפועל לטווח ארוך, אשר ממקד את אנרגיית החימום שלו. יתרון מרכזי בכך שניתן להתאים את כיוון הקרניים הוא שחימום עוצמתי ניתן לספק בדרגה נמוכה יותר למרות שתנור החימום מורכב במקום גבוה הרבה יותר.

אל תשלמו עבור מאפיינים שאינכם זקוקים להם
חלק מתנורי החימום משווקים עם דרוג IP (הוכחת חדירה) גבוה, לדוגמא, IP65. לפני שתשלמו על כך תוספת, תשאלו את עצמכם, האם הדבר באמת הכרחי עבור השימוש שלכם. תנורי חימום רבים מותקנים תחת כיסוי מסוים, כגון סוכך או שמשייה, אשר מספקים הגנה מסוימת. אם כן, IP24 בדרך כלל נחשב לדירוג מספיק טוב להתקנה קבועה במקום סגור.
אם לתנור יש דרוג IP65, בדקו האם ניתן להאיר אותו שוב. בתנור חימום הכולל מגן חוטים, החיווט נעשה בדרך כלל כך שתנור החימום יצטרך לעבור פירוק על ידי מהנדס חשמל להארה חוזרת או להחזירו למפעל, דבר הנחשב הן ליקר והן ללא נוח כיוון שתנור החימום יושבת לפרק זמן מה. 
היזהרו מעותקים סיניים זולים של תנורי חימום קוורץ לפטיו – הפתגם הישן "אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו" חל על מרבית הדברים בחיים כולל על תנורי חימום לפטיו (למרפסות). תנורי חימום אלה עושים רק שימוש בזכוכית רגילה שאינה מאפשרת לחום לעבור דרכה ויכולה להתנפץ תחת לחץ החום. חלקי הרכיב מעניקים פלט חום דל וחיי מנורה לא מספיק ארוכים של 12 שעות בערך במקום 1100-7000 שעות. 

שקלו דרכים לחיסכון בעלויות
עלות ההפעלה של מרבית תנורי החימום אינפרא החשמליים לפטיו היא בסביבות 1 ₪ לכל קילו וואט/לשעה, וישנן מספר דרכים להבטיח שעלויות אלה יישארו נמוכות מבלי להתפשר על החום עבור אותם אלה העושים בהם שימוש במקום פתוח. כפי שראינו, האופי היעיל של תנורי חימום המופעלים באמצעות גלים קצרים משמע שניתן להשאיר אותם כבויים כאשר השטח אינו בשימוש: כיוון שהם פועלים באופן מידי כאשר נדרש חום. מספר מערכות בקרה אשר זמינות מאפשרות פלט חום שמשתנה בין 30% ל-100%, וכמו כן שולטות, בפרקי הזמן בהם תנור החימום עצמו פועל. בקרים אלה יכולים לעצור את תנור החימום מלפעול כאשר טמפרטורת האוויר בסביבה גבוהה מספיק על מנת לא להצדיק את הפעלתם. חלק מהמתגים יכולים להבטיח שתנור החימום יפעל רק למשך פרק זמן מוגדר מראש וזאת על מנת למנוע את השארת תנור החימום פועל כאשר אף אחד אינו נוכח במקום. ישנן גם אפשרויות עבור מתגי PIR המאתרים תנועה ובאופן אוטומטי מפעילים את תנור החימום כאשר אנשים נמצאים בקרבתו או במקרה של שילובים בין הדברים שצוינו לעיל כך שיתאים לנסיבות האינדיבידואליות.
יצירת שטח נעים ונוח יותר ויותר עבור מעשנים נחשב לצורך דוחק לבתי עסק רבים המעוניינים למנוע שפל ברווחים כאשר מופעלות החרמות עישון. מחקר זהיר בנושא של אפשרויות הזמינות לחימום, יבטיח כי השטח הפתוח המחומם יכול לסייע בשיפור הרווחים, ולא ינקז אותם למימון חימום עצמו.

בחירת תנור החימום החשמלי הטוב ביותר לצרכים שלכם
תשאלו את עצמכם: לאיזו כמות חום אני זקוק הלכה למעשה? האם אני זקוק לחימום במשך כל השנה גם כאשר הטמפרטורה בחוץ מתחת לנקודת הקיפאון? היכן ארכיב או אעמיד את תנור החימום? איזה מקור הספק זמין עבורי? האם תנור החימום זקוק לחסינות מפני מזג אוויר/גשם? אם נרכש תנור חימום המותאם לפרגולה באיזו תדירות יהיה צורך להוריד את השמשייה ממקומה? מי שולט בתנור החימום? הלקוח? אולי יש צורך במתג טיימר? אני? אולי יש צורך בבקר לכוונון הטמפרטורה?
במידה ואתם יודעים את התשובות לשאלות אלה, תנור(י) החימום בדרך כלל ייבחרו,אולם אנחנו תמיד נהיה מוכנים לדבר עם הלקוחות שלנו ולתת המלצות על סמך הנסיבות הספציפיות שלכם.
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים